O nás

Ďakujeme Vám za návštevu našej stránky a podporu projektu #ajjchranimplanetu. Sme veľmi radi, že ste sa dostali až sem, preto nám dovoľte pár slov o tom, ako tento projekt vznikol.

Nikoho asi neprekvapí to, že sa k našej planéte nesprávame práve najlepšie. Ničíme lesy, staviame továrne, znečisťujeme vzduch, vodné toky, pôdu. Dôsledkom nášho spôsobu života hynú živočíchy, odumierajú živé organizmy, spôsobujeme globálne otepľovanie.

Najnovším fenoménom, ktorý trápi prírodu je obrovská nadprodukcia plastov. Preto sme sa rozhodli vytvoriť projekt #ajjachranimplanetu a upozorňovať tak na problém, ktorý sa týka každého z nás. Spojili sme sa so šikovnou dizajnérkou Jankou Spišák a vymysleli sme koncept, ktorý zobrazuje práve škodlivé vplyvy používania plastových tašiek a výrobkov na našu planétu. Túto myšlienku chceme šíriť a dostať do povedomia širokej verejnosti. Chceme tak pomôcť k zodpovednejšiemu nákupnému správaniu ľudí.

Keď uvidíte v obchode niekoho s taškou #ajjachranimplanetu, možno pri Vašom nákupe použijete o pár plastových vrecúšok a tašiek menej.  Možno pri Vašom ďalšom nákupe už budete dbať nato, aby ste nekupovali toľko výrobkov v plastových obaloch. Možno si začnete všímať, koľko plastov je všade okolo nás a budete sa snažiť eliminovať ich spotrebu. Aj keby ste však len prestali používať plastové tašky a vrecúška, už len to je úspech a krok dopredu.

Každý človek musí začať sám od seba. A tu sa začína náš príbeh. Veríme, že sa tu začne aj ten Váš.

Pin It on Pinterest